چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس و مقاومت ( رسام ) برگزیدگان خود را در شهر ماهشهر معرفی و از آنان تقدیر نمود
هیئت داوران چهارمین جشنواره بین المللی رسام در بخش های ملی و بین المللی جشنواره ، با بررسی تمامی آثار منتخب جوایز بخش های مختلف را به شرح زیر به برگزیدگان اهداء نمود.
در بخش نماهنگ :
ضمن تقدیر از نماهنگ ؛ سرباز وطن جانفدای مردم کاری از آقای مجید شمسایی و اثر ماه بیکرانه کاری از آقای عباس معلی ، و اثر ایران مرز پر گهر ، جایزه اول این بخش به نماهنگ " قصه عاشقان " اثر آقای حسن مجیدی از استان چهار محال و بختیاری تعلق گرفت.
در بخش پویانمایی :
ضمن تقدیر از اثر درخت ترش کاری از آقای اکبر ترابپور از همدان و اثر یک ساعت و 45 دقیقه کاری از خانم هدی عباسی از خوزستان و اثر وصل ، کاری از آقای جعفر میرناصری از ایلام ، جایزه اول این بخش به همراه تندیس و جایزه نقدی به اثر " نی لبک " اثر سرکارخانم نسیم عینی از استان لرستان اهدا گردید.
در بخش 180 ثانیه ای :
در این بخش هیئت داوران هیج اثری را حائز رتبه اول ندانست. معهذا از آثار مارمالادی کاری از آقای حسین جمشیدی از تهران و اثر گماشته کاری از آقای محمدصالح شاه آبادی از تهران و اثر تنگ تنگ کاری از آقای احمد غلامی از ایلام و اثر مثل پدر کاری از آقای کامران رضایی از کرمانشاه تقدیر گردید.
در بخش موشن گرافیک :
در این بخش هیئت داوران از اثر فرمان مقدس کاری از علی شهابی از آبادان و اثر مجیده نگراوی کاری از آقای ایوب حسین سنگی از خوزستان و اثر من یک بسیجی ام کاری از آقای توحید توانای رشید از تبریز تقدیرگردید.
در بخش گزارش خبری :
در این بخش ضمن تقدیر از اثر عشق در قلب کوهستان کاری ازسرکارخانم مریم محمدی از زنجان و اثرسردار سلیمانی کاری از آقای مهران نیک اندیش از خوزستان و اثر امانت کاری از سرکار خانم فرانک پیری از ایلام، جایزه اول و تندیس جشنواره به اثر " کوچه ۳۲ شهید " اثر خانم شیما کرمیانی از استان قم اهدا گردید.
در بخش آیتم تلویزیونی :
در این بخش هیئت داوران ازآیتم تلویزیونی محرم در اسارت کاری از آقای قدرت فرضی از ایلام و اثر روستا و سلیمانی کاری از آقای امیر حسین شهابی ازخوزستان و اثر پلاک کاری از سرکار خانم ام کلثوم دهقان از استان گلستان تقدیر گردید.
در بخش ترکیبی :
در این بخش هیئت داوران از اثر " مثل نخل " کاری از سرکار خانم نسیم للری از خوزستان و اثر عاشقلری کاری از آقای غلامعلی فرج زاده از اردبیل و اثر همسنگرکاری از آقای محمود علیپور از استان کرمان تقدیر گردید.
در بخش فیلمنامه :
در این بخش هیئت داوران ضمن اهدای لوح تقدیر به فیلم نامه های سفره شام کاری از سرکار خانم فاطمه ملکی از اصفهان و اثر آیین چراغ کاری ازآقای سید بهروز نیری از استان گلستان و اثرهدیه ای برای داداش کاری از آقای محمد صدیق حاتمی ازاستان کردستان ، جایزه اول و تندیس جشنواره به اثر قاسم در کربلا نبود کاری ازسرکار خانم سیده کوثر حسینی از خوزستان اهدا گردید.
در بخش داستانی :
در این بخش ضمن اهداء لوح تقدیر به فیلم های داستانی عباس اثر آقای حسین ترک جوش از خراسان رضوی و اثر به رنگ بی رنگ کاری از آقای ابوالفضل ساعی از استان تهران ، جایزه اول و تندیس جشنواره به اثر " نوشابه مشکی " کاری از آقای محمد پایداراز استان تهران اهدا گردید.
در بخش مستند :
هیئت داوران بخش های ملی و بین المللی در بخش مستند با بررسی تمامی آثار منتخب ، جوایزاین بخش را به شرح زیر اهداء نمود.
جایزه سوم بخش مستند : ضمن تقدیر از اثر ۱۰۹۵ از کشور یمن جایزه این بخش تقدیم گردید به مستند " پایان ماموریت " کاری از آقای ساسان فلاح پور از مرکز رسانه ای فاطمیون.
جایزه دوم بخش مستند ، تقدیم گردید به مستند " تیم تخریب " کاری از آقای محمد حاجی مقصودی از مرکز رسانه ای فاطمیون
جایزه اول بخش مستند، تقدیم گردید به کارگردان اثر " ناله های سعوان " کاری از آقای مصطفی اشراق
همچنین هیئت داوران جشنواره از اثر " رضایت مادر" به کارگردانی آقای امین لطفی شهیر از همدان و پرواز تا ابدیت اثرآقای ایوب مروانی پور ازخوزستان و نیز دو اثر به نام های پس از ۲۲ سال کاری ازمحمد علی یزدان پرست ازاستان مرکزی و اثر لالایی کاری از آقای سید حمید موسوی از خوزستان تقدیر نمود.
درپایان در بخش حوزه مقاومت اسلامی از ۳ فیلم ساز شاخص این حوزه آقایان عیسی شادی ، حسین سماحه ، عزالدین محمود التمیمی با اهدا هدایایی تقدیر و تجلیل شد.
داوران چهارمین جشنواره فیلم کوتاه دفاع مقدس و مقاومت
سر کار خانم انسیه شاه حسینی
آقای محمد رضا معصوم زادگان
آقای مهدی عظیمی میر